Kontakt

Jakub Misík fotograf Hradec Králové

Pojďme se potkat

Pokud máte zájem o mé fotografické služby, neváhejte mě kontaktovat. Stačí vyplnit formulář níže a já se vám ozvu, hned jak odložím foťák.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zavolejte mi

Máte dotaz na volný termín focení nebo vás zajímá cokoli jiného? Klidně mi zavolejte.

Nebo napište

Rád zodpovím všechny vaše dotazy.

Adresa studia

Můj foto ateliér najdete v Hradci Králové.

Často kladené dotazy

Sundávám si někdy klobouk?

Jen v kostele při obřadu a ve sprše :)) Je to součást mého kostýmu a nadřazuji to nad společenské pravidlo ohledně pokrývky hlavy v interiéru. Plní funkci jednoduchého poznávacího znamení a udržuje v lidech napětí, jestli pod ním schovávám králíka nebo třeba kolečko :-D (to se dozví jen pár vyvolených)

Kde působím?

Základnu mám v Hradci Králové, ovšem jezdím v rámci celé České republiky a po dohodě i do zahraničí.

Kdy je potřeba rezervovat termín focení?

U svateb a plesů platí, že čím dříve, tím lépe. Jakmile daný termín obsadím, tak už bohužel druhou svatbu vzít nemohu :). Ale co se týká například rodinného nebo portrétního focení, tak tam stačí zhruba 14 dní dopředu, vždy najdeme společný průsečík v diářích.

Požaduji zálohu na focení?

Nikoliv. Přestože se mi to již párkrát vymstilo, tak preferuji gentlemanský styl. Pokud si plácneme, tak moje slovo platí a to samé očekávám od vás.

Kolik stojí focení mimo ateliér?

Při focení venku nebo u vás doma je cena stejná, jako v mém studiu. Pokud se ale jedná o lokalitu mimo Hradec Králové, účtuji si navíc dopravné 8 Kč za každý započatý kilometr.

Jaké mám zkušenosti?

Fotografovat jsem začal v roce 2008 a o 5 let později, tedy v roce 2013, jsem se začal focením živit naplno. Od té doby jsem nafotil tisíce fotografií, od portrétních, přes reportážní až po nemovitosti. Mám profesionální techniku a poradím si s každým prostředím i světelnými podmínkami. Prohlédněte si mé reference.

Můžeme si tykat?

No jasně, za mě je pak při focení větší pohoda a fotky jsou přirozenější.

Baví mě focení svateb?

Tenhle dotaz dostávám, ke svému překvapení, poměrně často. Někteří fotografové prý vnímají focení svateb jako „lacinou“ odnož fotografického umění. Tohle jsem nikdy nepochopil, protože focení svateb je přece ta nejlepší práce na světě! Na svatbě se na mě všichni usmívají, panuje skvělá nálada a poznám spoustu zajímavých lidí. Takže ano, fotografování svateb mě velmi baví, dokonce si dovolím tvrdit, že to je můj nejoblíbenější typ focení!

Co potřebuji v rámci svatebního focení?

Svatební den je obvykle dlouhý, abych mohl podal co nejlepší výkon, tak potřebuji doplnit energii nějakým občerstvením :). Ocením, když mi vyhradíte místečko někde v rohu, ideálně se zásuvkou na počítač – během dne fotky rovnou stahuji a zálohuji, abych je mohl rychleji odevzdat.

Je nutný foto-makeup?

Pro nejlepší možné fotografické výsledky můžete využít práci vizážistky, která se postará o perfektní styling. Není to však nutné, fotky budou jistě krásné i bez profesionálního líčení. Cena vizáže je cca 1000 Kč/žena a cca 600 Kč/muž.

Jakou používám techniku?

Jsem prakticky odjakživa Nikonista. Nyní (2023) fotím vše na v současné době nejlepší bezzrcadlovky Nikon Z9 a Z8 společně s pevnými světelnými skly (např. 50mm f1.2), aby mi žádný moment neunikl. Díky této technice mohu k procesům focení přistupovat jinak, než tomu bylo třeba před deseti lety a výstupy jsou maximálně kvalitní. Na postprodukci si platím licence programů Adobe Lightroom a Adobe Photoshop, pro dosažení maximální kvality s minimem šumu procuji s AI nástroji.

Jak dlouho trvá focení?

Portrétní a rodinné focení trvá cca 30-60 minut, stejně jako třeba nafocení bytu.

Jak rychle dostanete fotky?

Nerad tlačím práci před sebou, a tak se snažím postupovat systematicky a efektivně. Ve většině případů máte své fotky hotové do maximálně 7 dní od focení.

Mám foto ateliér?

Ano, vlastním studio v Hradci Králové, které je vhodné pro focení firemních portrétů, rodin, lidí a produktů.

Co si na focení vzít na sebe?

Přiznám se, že nejsem profesionální stylista, pro mě je mnohem důležitější, abyste se v daném oblečení cítili pohodlně a bylo vám příjemné ho mít na sobě. Nicméně doporučil bych vyvarovat se pruhovanému oblečení a osobně si myslím, že jednobarevné košile či šaty s nějakým stylovým doplňkem udělají největší parádu. Na focení si také můžete vzít více variant oblečení a převléci se.

Co když bude v den focení pršet?

Pokud jste chtěli venkovní fotky a rozprší se natolik, že to nepůjde, můžeme fotit ve studiu nebo se domluvíme na jiný den.

Potřebuji v rámci svatby zařídit odvoz?

Kdepak! Jsem samozřejmě zcela samostatný, takže přijedu vlastním autem a bude-li potřeba, rád odvezu nevěstu s ženichem svým bílým mercedesem za západem slunce :)) Auto mám velké a prostorné, takže se do něj vejde v pohodě nevěsta s jakýmikoliv šaty.

  • IČO: 02303442
  • DIČ: CZ9210033261
  • Jsem plátce DPH.

Zapsán v Obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové.

Můj Instagram